Kampanyalı Ürünler

Toplam Sahip Olma Maliyeti

Düşük Topam Sahip Olma Maliyetli Fotokopi ve Yazıcı Ürünlerini Tercih Edin

Yapılan araştırmalar doküman baskı ve kopyalama maliyetinin, kurumların en önemli gider kalemlerinden birini oluşturduğunu göstermektedir. Ancak çok az kurumun dokümantasyon maliyetlerini takip ettiği, kullandıkları ya da satın alacakları ürünlerin Toplam Sahip Olma Maliyeti (TSM) hakkında fikir sahibi olduğu görülmektedir. Ürünlerin direkt ve dolaylı maliyetlerinin tamamını içeren TSM bilgisine sahip olmadan kurumların dokümantasyon maliyetlerini düşürmesi ya da kontrol altında tutabilmesi mümkün değildir. TSM’yi oluşturan maliyet kategorileri;

Donanım

Fotokopi makinası ve yazıcı ürünlerinin  ilk satınalma maliyeti ve daha sonra ürünü geliştirmek için yapılacak ek yatırım maliyetleri (bellek arttırımı, sabit disk takılması, network kartı takılması vs. gibi).

Yazılım

Fotokopi makinası ve yazıcı ile ilgili yazılımların lisans ve yazılım sürüm yükseltme maliyetleri. 

Sarf Malzemeleri

Fotokopi makinası ve yazıcı ürünlerine ait kağıt, toner, drum, bakım kiti gibi sarf malzemelerinin maliyetleri.

Yönetim

Fotokopi makinası ve yazıcı ürünlerinin Kurulum, konfigurasyon, uzaktan erişim ve yönetim maliyetleri. 

Alt Yapı

Fotokoği makinası ve yazıcı ürünlerinin nerelere koyulacağının planlanması, kaplayacağı alanın ve kullanacağı elektriğin maliyeti. 

İş Kaybı

Kullanıcıların kullanım ve bakım amaçlı eğitimi, fotokopi makinası ve yazıcı ürünlerinin performansından ve çalışmamasından kaynaklanan iş kaybı maliyetleri.

Destek

Fotokopi makinası ve yazıcı ürünlerinin garanti süresi, bakım anlaşması bedeli ve yardım masası maliyetleri.

Finans

Fotokopi makinası ve yazıcı ürünlerini satın almanın getirdiği finansal yük. Fotokopi makinası ve yazıcı başına düşen kullanıcı miktarı, kişisel yada grup kullanım amaçlı ürünler kullanılması, kullanılan fotokopi makinası ve yazıcıların yaşı, markası, model ve teknolojisi, sarf malzemelerin satınalma ve stoklama yöntemleri kurumların dokümantasyon maliyetlerini etkileyen çok önemli unsurlardır.

Kurumlar, tüm bu detaylı bilgileri toparlayıp analiz etme konusunda, dokümantasyon çözümleri alanında uzman Can Ofis Büro Makinaları ile işbirliği ve Sayfabaşı Maliyet Anlaşması yaparak maliyetlerini kolay bir şekilde düşürme yada kontrol altında tutabilme imkanına sahip olabilirler.

Can Ofis Büro Makinaları Kyocera Bursa Bilecik Bölge Bayii © 2019
Altyapı: OpenCart-TR